Adam Mickiewicz ''Ballady i Romanse''

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kornela Makuszyńskiego w Mławie kolejny raz wzięli udział ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, pod honorowym patronatem pary prezydenckiej. Głównym celem akcji jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.
W związku z tym, że rok 2022 ogłoszono rokiem polskiego romantyzmu, a do wspólnego czytania zostały wybrane utwory Adama Mickiewicza składające się na tomik poetycki pt. „Ballady i romanse”, nasi uczniowie poświęcili szczególną uwagę trzem balladom: klasa VIII b zaprezentowała „Świteziankę”, VIII c „Panią Twardowską”, a VIII d „Powrót taty”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Data dodania: 2022-10-09 15:23:13
Data edycji: 2022-10-09 15:23:56