Narodziny Bolesława II Uszatego

Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kornela Makuszyńskiego w Mławie

Praca z lekturą szkolną stała się dla Uczniów klasy VIb początkiem twórczych działań, których owocem jest prototyp klasowego robota - Bolesława II Uszatego.

Inspiracją stały się książki Rafała Kosika z serii „Feliks, Net i Nika”, zakupione w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Uczniowie, pracując w grupach wykonywali, według własnego pomysłu, poszczególne elementy, które w zakończeniu projektu zostały złożone w całość.

Podczas głosowania wybrano również nazwę robota. Większością głosów nazwano go Bolesław II Uszaty.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Data dodania: 2022-11-27 22:10:43
Data edycji: 2022-11-27 22:12:05