Wizyta w mieście partnerskim Viernheim w Niemczech

W dniach 12-15 stycznia 2023 roku pan Piotr Piwowarski i pani Aneta Grzywaczewska uczestniczyli w delegacji naszego miasta, która została zaproszona do Viernheim - miasta partnerskiego w Niemczech. Wizyta miała charakter roboczy, celem spotkań było przedstawienie sytuacji uchodźców ukraińskich w Mławie oraz nawiązanie współpracy między szkołami obu miast.
Członkowie delegacji spotkali się z młodzieżą Liceum im. Albertusa Magnusa i uczniami Zespołu Placówek Oświatowych im. Aleksandra von Humboldta, zapoznali się również z funkcjonowaniem
„Centrum Młodzieżowego w Viernheim” organizującego zajęcia dodatkowe i realizującego projekty młodzieżowe .
Działania młodzieży uczęszczającej do odwiedzonych szkół przyczyniły się do charytatywnej zbiórki znacznych środków na potrzeby uchodźców z Ukrainy, przekazanych do naszego miasta. Uczniowie zorganizowali bowiem bieg, którego celem była zbiórka pieniężna.
Kontakt z uczniami oraz nauczycielami pozwolił naszym pedagogom zapoznać się z funkcjonowaniem szkół, przybliżyć wizerunek naszej placówki, a przede wszystkim zainicjował współpracę pomiędzy mławskimi szkołami oraz młodzieżą naszych miast.
Zaproszono nas do konkretnych projektów, przywozimy propozycje nawiązania kontaktów między uczniami i nauczycielami oraz prowadzenia spotkań w ramach e-learnigu w aplikacji Teams Microsoft.
Podczas wizyty nasza delegacja miała także okazję zwiedzić wystawę „Ścieżki życia” prezentującą ślady mieszkańców polskiego pochodzenia - ich losy i osiągnięcia oraz uczestniczyć w oficjalnym podsumowaniu roku 2022 przez władze miasta Viernheim, którego gościem honorowym był burmistrz naszego miasta pan Sławomir Kowalewski.

Data dodania: 2023-01-18 20:35:06
Data edycji: 2023-01-18 20:36:37