Pierwsze spotkanie z rówieśnikami z partnerskiego miasta Viernheim

W niespełna kilka tygodni po wizycie pana dyrektora Piotra Piwowarskiego i nauczycielki języka niemieckiego pani Anety Grzywaczewskiej w mieście partnerskim Viernheim ( Niemcy), młodzież klasy VIIIb poznała swoich rówieśników z tamtejszej szkoły im. Aleksandra von Humbolda.

W dn. 15.03.2023r. odbyło się bowiem, pierwsze z cyklu uczniowskich spotkań on-line. Koordynatorem i współprowadzącą to spotkanie była ze strony naszej szkoły pani Katarzyna Kowalska – nauczycielka języka angielskiego i wychowawczyni klasy VIIIb.

Nauczycieli szkoły niemieckiej reprezentowali pani Juliane Landgraf- nauczycielka angielskiego, pan Lars Prechlt – pedagog i koordynator projektów międzynarodowych oraz nasza rodaczka pani Ewelina Fijałkowska, pracująca w Viernheim jako pedagog.

Spotkanie rozpoczął p. dyrektor Piotr Piwowarski, który przywitał młodzież i nauczycieli z obu szkół oraz wyraził swoją ogromną radość z realizacji partnerskiego projektu.

Nasi ósmoklasiści pod kierunkiem pani Katarzyny Kowalskiej przygotowali krótkie prezentacje w języku angielskim. Podczas tego inaugurującego współpracę spotkania uczniowie mieli okazję przedstawić się, zaprezentować swoje zainteresowania i hobby. W tym celu przygotowali także plakaty o sobie, które drogą pocztową dotrą do współpracującej klasy.

Jak zawsze na początku znajomości nie obyło się bez stresu i niepewności. Szybko jednak pierwsze lody zostały przełamane i dwustronna prezentacja przebiegła w miłej i rozluźnionej atmosferze … szczególnie, gdy okazało się, że więcej nas łączy niż dzieli. I o tym wszystkim porozmawiamy podczas kolejnego spotkania, które odbędzie się już wkrótce.

Nad oprawą techniczną spotkania czuwał pan Mirosław Łabanowski – nauczyciel informatyki oraz Rafał Branczewski – uczeń klasy VIIIa. Bardzo dziękujemy za pomoc!

Data dodania: 2023-03-19 15:28:42
Data edycji: 2023-03-19 15:29:48