"Figiel" PDF Drukuj Email
23.10.2014.

Gazetka szkolna „Figiel” ukazuje się cyklicznie od roku szkolnego 2004/2005. Głównym zadaniem redakcji jest informowanie uczniów o wydarzeniach mających miejsce na terenie szkoły oraz promowanie uczniowskich talentów. W gazetce podejmowane są również bieżące tematy związane z edukacją i wychowaniem. Okazjonalnie na łamach pisemka informujemy o zmianach w szkolnym systemie oceniania, konkursach, ważnych wydarzeniach, świętach, obyczajach polskich i regionalnych. Ponadto przybliżamy sylwetki słynnych postaci literackich, historycznych, ze świata kultury.

W gazetce znajduje się wiele stałych rubryk. Są to:

„Łowcy słów” – prezentujemy tu twórczość uczniów naszej szkoły oraz dorobek laureatów konkursów poetyckich i literackich.

„Z Figlem na szóstkę”, gdzie w przystępny, czasem zabawny sposób przypominamy wiadomości i ciekawostki z poszczególnych przedmiotów.

„Szczypta savoir – vivre’u” – w tej rubryce przypominamy o zasadach kulturalnego zachowania, poruszamy problemy przyjaźni, tolerancji itp.

„Szlachetne zdrowie” to dział, w którym propagujemy zdrowy styl życia, odżywiania. Zachęcamy także do uprawiania sportów, przypominamy o szkodliwości nałogów oraz o konsekwencjach niezdrowego odżywiania.

„Poznajemy kraje Unii Europejskiej” – informujemy o historii, kulturze i ciekawostkach dotyczących poszczególnych krajów.

„Klub recenzenta” – zamieszczamy w tym dziale recenzje, w których nasi redaktorzy zachęcają do czytania książek z zakresu literatury pięknej i popularnonaukowej.

W „Figlu” nie brakuje także rozrywki w postaci łamigłówek i dowcipów zamieszczanych w rubrykach „Uśmiechnij się” oraz „Łamigłówki dla małych i dużych”.

Na łamach „Figla” zamieszczamy również wywiady z nauczycielami, osobami publicznymi, uczniami. Osoby te staramy się pokazać w innym, mniej oficjalnym świetle. Mówią nam o swoich marzeniach pasjach.

Jedna z najobszerniejszych rubryk to Aktualności, prezentująca codzienne życie naszej szkoły, czyli uroczystości, apele, konkursy, osiągnięcia uczniów, wyjazdy. Dokumentujemy życie szkoły nie tylko tekstem, lecz także na licznych fotografiach.

W roku szkolnym 2014/2015 zespół redakcyjny pracuje w następującym składzie:

• Natalia Balcerowska,
  • Zofia Burakowska,
  • Maria Dusza,
  • Andżelika Czerwińska,
  • Julia Tyl,
  • Pola Umięcka,
  • Patrycja Wrzeszcz,
  • Julia Zakrzewska,
  • Aleksandra Zembrzuska
  • Zuzanna Domeradzka,
  • Wiktoria Dumińska,
  • Gabriela Goschorska,
  • Aleksandra Jędrusik,
  • Oliwia Miecznikowska - Oluśka,
  • Maria Nowakowska.

Uczniowie pracują pod kierunkiem Pań: Izabelli Szpakut i Beaty Żabińskiej.

Archiwum  "Figla":

Rocznik 2013/2014,

Rocznik 2012/2013,

Rocznik 2011/2012.

« poprzedni artykuł   następny artykuł »