Start arrow Spotkanie z p. Jadwigą
Spotkanie z Panią J. Szymkowicz PDF Drukuj Email
04.01.2008.
 
 Pani Jadwiga Szymkowicz 

Dnia 14 listopada 2007 roku cztery uczennice klasy VI a odwiedziły emerytowaną nauczycielkę Szkoły Podstawowej Nr 6 w Mławie Panią Jadwigę Szymkowicz. Pani Jadwiga opowiedziała nam o sobie, o swoich pasjach i zawodzie nauczyciela. Poniżej zamieszczamy krótki życiorys i zdjęcia ze spotkania. Wywiad z Panią Jadwigą można przeczytać w „Figlu” 3(39).

 

Jadwiga Szymkowicz - rodowita mławianka. Ukończyła Liceum Pedagogiczne w Mławie oraz 3-letnie Studium Nauczycielskie o specjalności Zajęcia Praktyczno-Techniczne i Wychowanie Plastyczne w Ciechanowie. Uczyła tych przedmiotów w Szkole Podstawowej w Szydłowie, w Szkole Podstawowej nr 1, nr 6 oraz w Gimnazjum St. Wyspiańskiego w Mławie. Była też instruktorem oraz wizytatorem zajęć z zakresu plastyki. Od dzieciństwa pasjonowała się malarstwem, haftem i poezją. Jej prace były nagradzane na konkursach Ogólnopolskich w Bydgoszczy, Warszawie i Ciechanowie. Miała kilka indywidualnych wystaw swoich prac w MDK w Mławie, Spółdzielni Mieszkaniowej „Zawkrze” w Mławie. W młodości pisała pamiętniki i wiersze do szuflady. Będąc na emeryturze sięgnęła po pióro i para się poezją oraz prozą nadal. Także haftuje piękne bluzeczki, serwetki i obrusy. Wykonuje również kompozycje z suszonych kwiatów, którymi ozdabia papeterię. 29 września 2001r., znalazła się wśród laureatów otrzymując „Wyróżnienie Honorowe” w Ogólnopolskim Konkursie „O Złoty Klucz Ciechanowskiego Ratusza”. Jest członkiem Stowarzyszenia Autorów Polskich O/Mława, oraz Związku Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej. Przy ich współudziale wydała 13 sierpnia 2002r., dwa opowiadania: „Pierwsza miłość” i „Spotkanie po latach”.  Jest współautorką wydanej w 2003r. Antologii poetów mławskich pt. „Listy do nieba.”. Miała już swój benefis. Jej wiersze zostały opublikowane i „Filantropie”, pismo dla niepełnosprawnych oraz w witrynie poetyckiej „Tygodnika Ciechanowskiego”. Opowiadania pani Jadwigi to żywe wspomnienia, które warto przeczytać. Zawierają krótkie motto napisane przez autorkę.


 W prezencie od Pani Jadwigi otrzymałyśmy kwiatową papeterią z autografem, kartki pocztowe oraz wiersz o Mławie.

Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia z tego spotkania...

 
« poprzedni artykuł
© 2007-2018 Serwis Internetowy Szkoły Podstawowej nr 6 w Mławie