Regulamin udostępniania podręczników - Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kornela Makuszyńskiego w Mławie

Regulamin udostępniania podręczników

Regulamin wypożyczania i udostępniania darmowego podręcznika
dla uczniów SzkoÅ‚y Podstawowej Nr 6 w MÅ‚awie

Prosimy rodziców o uważne zapoznanie siÄ™ z regulaminem wypożyczania  i udostÄ™pniania darmowych podrÄ™czników, z których korzystać bÄ™dÄ… w roku szkolnym 2023/2024 uczniowie SzkoÅ‚y Podstawowej nr 6 w MÅ‚awie. Regulamin bÄ™dzie dostÄ™pny w bibliotece szkolnej oraz na stronie internetowej szkoÅ‚y.

Regulamin wypożyczania i udostÄ™pniania podrÄ™czników (materiaÅ‚ów edukacyjnych)
uczniom w roku szkolnym 2023/2024

1. Podręczniki dla klas I-VIII Szkoły Podstawowej nr 6 w Mławie są własnością Szkoły.

2. SzkoÅ‚a Podstawowa nr 6 w MÅ‚awie nieodpÅ‚atnie wypożycza uczniom podrÄ™czniki (materiaÅ‚y edukacyjne) majÄ…ce postać papierowÄ…. DoÅ‚Ä…czona do podrÄ™czników lub materiaÅ‚ów edukacyjnych pÅ‚yta CD stanowi integralnÄ… część podrÄ™czników lub materiaÅ‚ów edukacyjnych i należy jÄ… zwrócić wraz z podrÄ™cznikiem. Zagubienie pÅ‚yty CD skutkuje koniecznoÅ›ciÄ… zwrotu kosztów caÅ‚ego podrÄ™cznika.

3. W pierwszym tygodniu roku szkolnego wychowawca klasy na podstawie stosownego protokoÅ‚u (zaÅ‚Ä…cznik nr 1) pobiera z biblioteki podrÄ™czniki w liczbie równej liczbie uczniów w swojej klasie.
Po przekazaniu podrÄ™czników uczniom wychowawca ma obowiÄ…zek poprosić rodziców o podpisanie protokoÅ‚u odbioru podrÄ™czników.

4. Szkoła przekazuje uczniom materiały ćwiczeniowe bez obowiązku zwrotu. Rodzice zobowiązani są do podpisania protokołu odbioru.

5. Przez caÅ‚y okres użytkowania podrÄ™czników uczeÅ„ zobowiÄ…zany jest do wÅ‚aÅ›ciwego zabezpieczenia książek przed zniszczeniem. Zabrania siÄ™ dokonywania jakichkolwiek wpisów i notatek w podrÄ™cznikach.

6. W przypadku zniszczenia lub zagubienia podrÄ™czników (materiaÅ‚ów edukacyjnych) przez ucznia Dyrektor SzkoÅ‚y zażąda od rodziców zakupu nowego podrÄ™cznika.

7. W przypadku, gdy uczeÅ„ odchodzi ze SzkoÅ‚y w trakcie trwania roku szkolnego, zobowiÄ…zany jest do oddania do wychowawcy wszystkich wypożyczonych podrÄ™czników (materiaÅ‚ów edukacyjnych).

8. UczeÅ„ zobowiÄ…zany jest przygotować podrÄ™czniki do zwrotu tj. wymazać wpisy dokonane oÅ‚ówkiem, podkleić rozdarte kartki itp., a nastÄ™pnie oddać wychowawcy zgodnie z protokoÅ‚em podpisanym na poczÄ…tku roku szkolnego.

9. Przez zniszczenie podrÄ™cznika lub materiaÅ‚ów edukacyjnych rozumie siÄ™ poplamienie, trwaÅ‚e pobrudzenie, zalanie, porysowanie, popisanie, poÅ‚amanie, rozerwanie, wyrwanie lub zagubienie kartek oraz inne uszkodzenia uniemożliwiajÄ…ce lub utrudniajÄ…ce dalsze wykorzystywanie podrÄ™cznika lub materiaÅ‚ów edukacyjnych. Uszkodzenia te pomniejszÄ… wartość użytkowÄ… podrÄ™cznika, w zwiÄ…zku z tym użytkownik ponosi koszty zgodnie z umowÄ… użyczenia.

10. Uczniowie, których nie bÄ™dzie w szkole w dniu wypożyczenia/oddawania podrÄ™czników, bÄ™dÄ… zobowiÄ…zani do indywidualnego zgÅ‚oszenia siÄ™ do wychowawcy.

11. Wszystkie podrÄ™czniki (materiaÅ‚y edukacyjne) należy zwrócić do wychowawcy klasy we wskazanym terminie. NastÄ™pnie wychowawca na podstawie protokoÅ‚u zwraca książki do biblioteki szkolnej.

Data dodania: 2021-02-21 17:51:19
Data edycji: 2023-09-24 20:15:57

,,WiÄ™cej nas Å‚Ä…czy niż dzieli”